UCZTA OD
ŚWITU DO
NOCY

Uczta w Wyraju dzieli się na dwie pory – ucztę dzień i ucztę noc, co odzwierciedla cykl życia dawnych Słowian. Podczas uczty dzień skosztujecie u nas wyjątkowych pajd na rzemieślniczym pieczywie oraz najstarszej formy pieczywa, czyli podpłomyków z rozmaitymi dodatkami. Na dłuższą ucztę śniadaniową poleca się pieniek staropolski pełen regionalnych serów i wędlin.

W połowie dnia, czyli od 12:00 ugościmy Was strawą dnia, czyli lunchem w Wyraju, na który a bar obfitujący w rodzime napitki i trunki, które stanowią idealne uzupełnienie uczty.składa się zupa, drugie danie i kawa lub herbata w zestawie.

Punkt 14:00 zmieniamy nastrój – zapalamy świece, przygaszamy światła, a tym samym rozpoczynamy ucztę noc! W Wyraju uczta trwa od świtu do nocy, zatem obfituje w suto zastawiony stół. Ucztę zaczynamy od popasów, czyli słowiańskich tapasów oraz pieńków, to jest zakąsek i przekąsek z rodzimych serowarni i wędzarni. Kolej na zalewajki i polewki, czyli zupy w wersji wegetariańskiej oraz mięsnej. Główny punkt stanowi obiata, czyli dania główne, wśród których zawsze obecna jest pozycja rybna, wegetariańska, ptactwo oraz dziczyzna. Finał uczty stanowią wety, czyli desery, a całość dopełnią wyjątkowe napitki i trunki od polskich dostawców.

Przywołujemy dawne
przepisy i podajemy w
nowej odsłonie.

ul. Krochamlna 59/lok U2 . 00-864 Warszawa